ZASADY REKRUTACJI DO ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W GRYFINIE

NA ROK SZKOLNY 2020/2021 OPRACOWANE NA PODSTAWIE ZARZĄDZENIA

NR 2/2020 ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY Z  30 STYCZNIA 2020r.

1. Kandydaci do ZSP w Gryfinie składają podania o przyjęcie do wybranej szkoły w terminie - od 11.05.2020 r. do 23.06.2020 r.
  2. Do podania należy dołączyć niezbędne dokumenty:
  3. świadectwo lub kopię ukończenia szkoły podstawowej wraz z zaświadczeniem o wynikach egzaminu zewnętrznego lub kopię poświadczoną przez dyrektora szkoły podstawowej stosownymi pieczęciami (szkoły i imienną) oraz adnotacją: „za zgodność z oryginałem” i datą,
  4. trzy aktualne fotografie (podpisane na odwrocie),
  5. kartę zdrowia, a kandydaci do szkoły branżowej oraz techników dodatkowo dołączają zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w wybranym zawodzie (od lekarza medycyny pracy).

Ponadto kandydaci – młodociani pracownicy – do klas Branżowej Szkoły I Stopnia dołączają odpis umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

1. Istnieje możliwość wykonania  bezpłatnych  badań  sanitarno-epidemiologicznych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie dla Technikum Zawodowego, zaś dla pracowników młodocianych w Branżowej Szkole I Stopnia skierowanie wydaje pracodawca i pokrywa koszty  zgodnie z umową.
  2. W roku szkolnym 2020/2021 w ZSP planowane są następujące typy szkół:

Liceum Ogólnokształcące:

• profil psychologiczno – prawny     - 28 miejsc
  • profil lingwistyczno – medyczny   - 28 miejsc

Technikum Zawodowe w zawodach:

• technik ekonomista - 14 miejsc,
  • technik elektryk   - 14 miejsc,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych   - 14 miejsc,
  • technik logistyk  - 14 miejsc,

Szkoła Branżowa I stopnia:

• wielozawodowa  - 28 miejsc,
  • mechanik pojazdów samochodowych/sprzedawca  - 28 miejsc